Koodia Suomesta ry, rekisterinumero 215.458.

Kätevin tapa ottaa yhteyttä on lähettää sähköpostia osoitteeseen: info@koodiasuomesta.fi

Yhdistyksen pääasiallinen viestintä tapahtuu Slack-palvelun kautta. Lisäksi yhdistyksellä on käytössä postituslistapalvelu virallisempaa yhteydenpitoa varten.

Yhdistyksen toimintaa pyörittää yhdistyksen vuosikokouksessa valittava hallitus.

 

Vuoden 2017-2018 hallitus

Jäsenet:

Puheenjohtaja Janne Kalliola, Exove Oy, janne@exove.com

Mike Arvela, Futurice Oy, mike.arvela@futurice.com

Pasi Kovanen, Vincit, pasi.kovanen@vincit.fi, 050 374 9132

Satu Lapinlampi, Hiottu Oy, satu.lapinlampi@hiottu.fi

Simo Kari, Paha Digital Ky, simo.kari@pahadigital.fi

Varajäsenet:

Jonna Ranta, Mekiwi Oy, jonna.ranta@mekiwi.org

Tommi Laitinen, Octo3 Oy, tommi.laitinen@octo3.fi

 

Sponsorit

Koodia Suomesta Ry haluaa kiittää toimintaamme tukevia sponsoreita. Sponsorit mahdollistavat niin yritysten nettisivut kuin tarvittavat maksuliikennepalvelut.

Mikäli yrityksenne on kiinnostunut Suomalaisen Koodin edistämisestä tarjoamalla palveluaan yhdistyksen käyttöön, ota yhteyttä: info@koodisuomesta.fi

Ylpeänä esittelemme nykyiset kannattajamme:

Holvi – Yhdistyksen maksuliikenteen mahdollistaja

WP-palvelu.fi – sivuston hostaus

Postiviidakko – yhdistyksen postituslistat

Vincit – Koodia Suomesta -tunnus ja sivujen design

Exove Oy – blogisivun tekninen toteutus

Trimedia Oy – muiden sivujen toteutus

Rajasoft Oy – sivupohjan muokkaus ja automaattisen liittymisviestin toteutus