Koodia Suomesta ry, rekisterinumero 215.458.

Kätevin tapa ottaa yhteyttä on lähettää sähköpostia osoitteeseen: info@koodiasuomesta.fi

Yhdistyksen pääasiallinen viestintä tapahtuu Slack-palvelun kautta. Lisäksi yhdistyksellä on käytössä postituslista palvelu virallisempaa yhteydenpitoa varten.

Yhdistyksen toimintaa pyörittää yhdistyksen vuosikokouksessa valittava hallitus.

Vuoden 2017-2018 hallitus

Jäsenet:

Puheenjohtaja – Janne Kalliola, Exove Oy, janne@exove.com

Timo Hänninen, Encode Solutions Oy, timo.hanninen@encode.fi

Mike Arvela, Futurice Oy, mike.arvela@futurice.com

Simo Kari, Paha Digital Ky, simo.kari@pahadigital.fi

Pasi Kovanen, Vincit, pasi.kovanen@vincit.fi, 050 374 9132

Satu Lapinlampi, Hiottu Oy, satu.lapinlampi@hiottu.fi

Varajäsenet:

Tommi Laitinen, Octo3 Oy, tommi.laitinen@octo3.fi

Kimmo Heikkilä, Bitfactor Oy, kimmo.heikkila@bitfactor.fi

Jonna Ranta, Mekiwi Oy, jonna.ranta@mekiwi.org

Sponsorit

Koodia Suomesta Ry haluaa kiittää toimintaamme tukevia sponsoreita. Sponsorit mahdollistavat niin yritysten nettisivut kuin tarvittavat maksuliikennepalvelut.

Mikäli yrityksenne on kiinnostunut Suomalaisen Koodin edistämisestä tarjoamalla palveluaan yhdistyksen käyttöön, ota yhteyttä: info@koodisuomesta.fi

Ylpeänä esittelemme nykyiset kannattajamme:

Holvi – Yhdistyksen maksuliikenteen mahdollistaja

WP-palvelu.fi – sivuston hostaus

Postiviidakko – yhdistyksen postituslistat

Vincit – Koodia Suomesta -tunnus ja sivujen design

Exove Oy – blogisivun tekninen toteutus

Trimedia Oy – muiden sivujen toteutus

Rajasoft Oy – sivupohjan muokkaus ja automaattisen liittymisviestin toteutus