Koodia Suomesta ry, rekisterinumero 215.458.

Kätevin tapa ottaa yhteyttä on lähettää sähköpostia osoitteeseen: info@koodiasuomesta.fi

Yhdistyksen pääasiallinen viestintä tapahtuu Slack-palvelun kautta. Lisäksi yhdistyksellä on käytössä postituslistapalvelu virallisempaa yhteydenpitoa varten.

Yhdistyksen toimintaa pyörittää yhdistyksen vuosikokouksessa valittava hallitus.

 

Hallitus 2020-2021

Jäsenet:

Puheenjohtaja Janne Kalliola, Exove Oy, janne@exove.com, 040 558 1796
Mike Arvela, Futurice Oy, mike.arvela@futurice.com
Antti Järvinen, Jimm’s PC-Store Oy, antti.jarvinen@jimms.fi
Miikka Kostian, Kooders Oy, miikka@kooders.fi
Satu Lapinlampi, Hiottu Oy, satu.lapinlampi@hiottu.fi
Jarkko Malinen, Fuusio Labs Oy, jarkko.malinen@fuusiolabs.com
Jesse Peurala, Fraktio, jesse.peurala@fraktio.fi

Sponsorit

Koodia Suomesta Ry haluaa kiittää toimintaamme tukevia sponsoreita. Sponsorit mahdollistavat niin yritysten nettisivut kuin tarvittavat maksuliikennepalvelut.

Mikäli yrityksenne on kiinnostunut suomalaisen Koodin edistämisestä tarjoamalla palveluaan yhdistyksen käyttöön, ota yhteyttä: info@koodiasuomesta.fi

Ylpeänä esittelemme nykyiset kannattajamme:

Holvi – Yhdistyksen maksuliikenteen mahdollistaja

WP-palvelu.fi – sivuston hostaus

Postiviidakko – yhdistyksen postituslistat

Vincit – Koodia Suomesta -tunnus ja sivujen design

Exove Oy – blogisivun tekninen toteutus

Trimedia Oy – muiden sivujen toteutus

Rajasoft Oy – sivupohjan muokkaus ja automaattisen liittymisviestin toteutus

Valakia Interactive – sivuston pienkehitys ja ylläpito